Öndeki aracı takip et :

HTC Incredible S için Android 2.3.5 ve Sense 3.0 güncellemesini yayınlamış

Aralık ayının ortasına doğru HTC bazı telefonları için Sense 3.0 ve Android 2.3.5 güncellemelerini yayınladı. Aslında güncellemenin bu şekilde geleceğini tahmin etmiyordum. Zira HTC’nin çıkalı 1 seneye yaklaşmış veya geçmiş ürünlerine destek vermek gibi bir huyu pek yok.

Aslında şu anda kullandığım Incredible S’in Froyo’dan Gingerbread 2.3.3′e güncelleme uyarısı telefonu açar açmaz gelmişti ve yüklemiştim. Ama önde kamerası olan ve Google tarafından bu kadar desteklenen bir işletim sisteminde bazı eksikliklerin olması hakikaten beni şaşırtıyordu. GTalk’taki görüntülü görüşme desteği bunlardan birisi. Kullanıyormuyum derseniz hayır kullanmıyorum. Ancak nedense bunun eksikliği beni rahatsız ediyordu. Çünkü bu haliyle ön tarafta duran kameracık ayna görevinden başka bir işe yaramıyordu. (Aslında onu da tam yapamıyor çünkü saçımı göremiyorum :) ) Bu olayla ilgili bir araştırma yaptım ve Android 2.3.4 ile bu özelliğin geldiğini gördüm. XDA forumlarında custom rom lar mevcut ancak ben daha cihazı rootlamadım bile. HTC’nin Sense arayüzünden dolayı gerek olduğunu pek zannetmiyorum.

Ben ara sıra güncelleme gelecekmi acaba diye internette ararken bir anda 2.3.5 ve Sense 3.0 ‘ın yayınlandığı haberini gördüm. Hemen kontrol ettiğimde evet güncelleme vardı ve hemen heyecanla yükledim. Yazının başında da söylediğim gibi HTC’den bu desteği beklemiyordum. Şanslıysak 2.3.4 gelir diye beklerken bu gelişmeyle mutlu oldum. Yeni lock screen şöyle ki;

 

İlk izlenim olarak,

 • HTC’nin taklit edilmeye çalışılan Sense arayüzüne sahip olmak zaten tartışılmaz.
 • Geçişlerde üçüncü boyuta geçilmiş.
 • Üçüncü boyut ve daha fazla animasyona rağmen sistem daha stabil ve performanslı!
 • Ve bu performansa rağmen pili daha uzun gidiyor. Bu aynı şarjla daha fazla kurcalama demek.
 • 2.3.3 de farkettiğim bazı buglar çözülmüş görünüyor.
 • Gtalk için görüntülü görüşme gelmiş, ancak en sık kullandığım Google Maps’in hala sesli navigasyonunu kullanamıyoruz!
 • Ayrıca tüm programlar menüsünde hala Sık kullanılanlar ve İndirilenler dışında kendi kategorimizi koyamıyoruz.

 

Sonuç olarak son güncelleme ile telefon çift çekirdeğe ihtiyaç duymadan gayet stabil ve güzel çalışıyor bence. 2.3.5 güncellemesini sevdim. Darısı Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesine. Evet açgözlülük tam da bu :)

 

 

1 Yorum

 1. Lord BlackWood diyor ki:

  Merhaba,

  3.0 güncellemesi hangi tarihte geldi? Birde telefonu Türkiyeden mi aldınız?
  Ve de bu güncelleme siz Türkiyedeyken mi geldi?
  Bende incrediable s almayı düşünüyorum da güncelleme gelmeyecekse almak mantıklı olmaz heralde …

  Saygılar.

0 Trackbacks

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + iki =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>